Planetový kulový mlýn P-5/4, čtyřpozicový
Výrobce: Fritsch GmbH Kód zboží: 05.5020.00
Mlýnek čtyřpozicový vhodný pro rychlé jemné mletí až do koloidní jemnosti tvrdých až měkkých drtí, suchých nebo v suspenzi. Lze je použít pro míchání a perfektní homogenizaci emulzí a past.
465 400 Kč
Cena bez DPH
Ideální pro velká množství
Planetární mlýn P-5 classic se 4 pracovními stanicemi poskytuje rychlé a spolehlivé, díky obzvláště vysokému energetickému účinku mlecích koulí, bezeztrátové výsledky mletí tvrdých, středně tvrdých, měkkých, křehkých, houževnatých a vlhkých materiálů až na koloidní jemnost. V závislosti na požadované konečné jemnosti lze mletí provádět za sucha, v suspenzi nebo v inertním plynu.
Kromě drcení lze planetární mlýn využít k míchání a homogenizaci emulzí a past nebo k mechanické aktivaci a legování v materiálovém výzkumu.
Pracovní princip:
Drcení mletého materiálu probíhá primárně vysokoenergetickým nárazem mlecích koulí. Za tímto účelem se mlecí mísa obsahující mletý materiál a mlecí koule otáčí kolem své osy na hlavním disku a zároveň se rychle otáčí v opačném směru. Při určité rychlosti způsobí odstředivá síla oddělení mletého vzorku materiálu a mlecích koulí od vnitřní stěny mlecí mísy. Mlecí koule pak procházejí mísou vysokou rychlostí a dále drtí vzorek materiálu nárazem na opačnou stěnu mísy. Navíc náraz mezi samotnými koulemi na vzorek materiálu přispívá k procesu zmenšení velikosti. Díky rychlosti otáčení hlavního disku – až 400 ot/min – dosahuje P-5 classic odstředivého zrychlení až 22 g.
VLASTNOSTI
Rychlé drcení laboratorních vzorků až do 400 ot/min
4 pracovní stanice
Současné zpracování až 8 vzorků.
Užitečná kapacita až 4 x 225 ml.
Pohon mlecích misek ozubeným řemenem zajišťuje konstantní převodový poměr.
Otáčky regulované mikroprocesorem.
Digitální zobrazení skutečných otáček nosného disku.
Programovatelné doby mletí a pauz a mlecí sekvence – pro krátkodobý provoz nastavitelné s přesností na sekundu.
S adaptérem je možné použít i menší mlecí misky.
Funkce reverzace.
Ochrana proti přetížení s automatickým nastavením a zobrazením otáček.
Bezúdržbový pohon díky elektronicky regulovanému rotačnímu motoru (1,5 kW) s frekvenčním měničem a trvale mazanými ložisky.
Bezpečnostní zámek krytu mlecí komory s monitorováním zastavení.
Membránová klávesnice.
Mlecí komora s nuceným větráním.
Plynové pružiny pro snadné otevírání krytu.
Funkce úspory energie (režim úspory elektřiny).
Rozsáhlé příslušenství pro zjednodušení vaší každodenní práce.
BEZPEČNÉ UPÍNÁNÍ MLECÍCH MISEK
Reprodukovatelné výsledky mletí a absolutně bezpečné upínání mlecích misek
Konstantní převodový poměr, regulované otáčky a přesné quartzové časování zajišťují přesně reprodukovatelné výsledky mletí. Systém Safe-Lock, který je dodáván s momentovým klíčem, umožňuje jednoduché a bezpečné upínání mlecích misek – absolutně bez rizika.
MĚŘENÍ TLAKU A TEPLOTY PLYNU
Řada EASY GTM classic - Systém pro měření tlaku a teploty plynu
S novým systémem pro měření tlaku a teploty plynu EASY GTM můžete proměnit planetární mlýn P-5 classic v analytický měřicí systém.
Nakonfigurujte si svůj planetový mlýn P-5 classic přesně podle vaší specifické aplikace
Planetový mlýn P-5 classic se 4 pracovními pozicemi pracuje se 4 mlecími miskami o objemu 500 ml, 250 ml, 80 ml (možné až 4 mlecí misky), 45 ml nebo 12 ml, které se otáčejí s převodovým poměrem 1 : -2,19 vzhledem k hlavnímu disku. Pro dosažení nejlepších výsledků mletí jsou mlecí misky a mlecí kuličky k dispozici v různých velikostech a 6 různých materiálech.
Kontaminaci vzorků v důsledku nežádoucího oděru lze přímo zabránit. Pro mletí v inertním plynu, pro mechanickou aktivaci a legování se doporučují plynovací víka.
PŘÍKLADY APLIKACÍ
| OBORY | VZORKY |
| Geologie a mineralogie | kameny, písek, horniny, materiály |
| Keramika | porcelán, slinutá keramika, jíl, pálená hlína |
| Chemie | pesticidy, hnojiva, soli, anorganické a organické materiály |
| Biologie | rostliny, listy, lyofilizované vzorky |
| Farmacie | oftalmologické látky, gely, krémy, extrakty, léky, pasty, dražé, tablety |
| Metalurgie | rudy, slinování |
| Materiálová technologie | pigmenty, vzácný materiál, nové materiály, slitiny, mechanické slitiny |
| Příprava vzorku pro analytické aplikace | Spektroskopie, X-Ray, chromatografie |
Doporučené a minimální množství kuliček na jednu misku
| Mlecí miska | 12 ml | 20 ml | 45 ml | 80 ml | 250 ml | 500 ml |
| Množství vzorku | 0,5 - 5 ml | 1 - 9 ml | 3 - 20 ml | 10 - 30 ml | 30 - 125 ml | 80 - 225 ml |
| Průměr kuliček | ||||||
| 5 mm | 50 | 80 | 180 | 250 | 1200 | 2000 |
| 10 mm | 6 | 10 | 18 | 25 | 50 | 100 |
| 15 mm | 7 | 10 | 45 | 70 | ||
| 20 mm | 5 | 15 | 25 | |||
| 30 mm | 6 | 8 | ||||
| 40 mm | 4 |
Pro kuličky průměru 3 mm a menší. Doporučené množství kuliček na misku v gramech
| Mlecí miska | 12 ml | 20 ml | 45 ml | 80 ml | 250 ml | 500 ml |
| Množství vzorku | 0,5 - 5 ml | 1 - 9 ml | 3 - 20 ml | 10 - 30 ml | 30 - 125 ml | 80 - 225 ml |
| Materiál | ||||||
| Zirconium oxide | 20 g | 30 g | 70 g | 100 g | 400 g | 800 g |
| Nerez / tvrzená ocel | 30 g | 40 g | 90 g | 150 g | 500 g | 1100 g |
| Wolframkarbid tvrdokov | 50 g | 80 g | 200 g | 300 g | 1000 g | 2100 g |
Technické údaje
| Pracovní princip | ráz + tření mlecích koulí na stěnu misky |
|---|---|
| Mlecí princip | planetový pohyb mlecích misek |
| Optimální typ vzorků | tvrdý, středně tvrdý, měkký, křehký, houževnatý, vlhký |
| Mlecí nástroje | mlecí misky a mlecí kuličky |
| Materiál mlecích nástrojů | achát, sinterkorund, siliciumnitrid-syalon, zirkonoxid, tvrzená nerezová ocel, tvrdokov-wolframkarbid |
| Pracovní pozice | 4 |
| Velikost mlecích misek | 80, 250, 500 ml |
| Velikost mlecích kuliček | 0,1 - 40 mm |
| Max. vstupní velikost (závisí na mat.) | 10 mm |
| Min. množství vzorku | 10 ml |
| Max. množství vzorku | 10 - 450 ml |
| Konečná jemnost | < 1 µm |
| Doba mletí | 4 min. |
| Mlecí proces | suchý/mokrý |
| Mletí v inertním plynu | ano |
| Při přehřátí motoru se aktivuje tepelný vypínač | ano, mlýn se zastaví |
| Nastavitelný počet otáček (hlavní disk) | 50 - 400 rpm |
| Poměr otáčení | 1 : -2,19 |
| Programovatelný | ano |
| Nastavitelný čas mletí | ano - sekundy/minuty/ hodiny |
| Možnost nastavení přerušovaní mletí v programu | ano - funkce PAUSE |
| Možnost nastavení směru otáček v programu | ano – funkce REVERSE |
| Při přetížení mlýnku se automaticky sníží rychlost mletí | ano – funkce OVERLOAD |
| Bezpečnostní uzamknutí misky v pozici | ano - Safe-Lock |
| Elektro specifikace | 200-240 V/1~, 50 – 60 Hz, 1730 Watt |
| Hmotnost | 120 kg |
| Rozměry | 58 x 67 x 57 cm |
Ceník
| Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|
| 05.5020.00 | P - 5/4 Planetový kulový mlýn čtyřpozicový, základní přístroj bez misek a kuliček |
465 400 Kč |
Ke stažení
Katalog planetové mlýny Video planetové mlýny Prospekt Technická specifikace P-5 Katalog přístrojů FritschPříslušenství
Mlecí misky 500 ml s víkem a těsněním
Mlecí misky 250 ml s víkem a těsněním
Mlecí misky 80 ml s víkem a těsněním
Mlecí misky objem 45 ml
Mlecí misky objem 12 ml
Adaptér pro misky 80, 45 a 12 ml
Příslušenství pro jednorázovou technologii pro planetové mlýny
Víka s ventilem pro mlecí misky 500 ml
Víka s ventilem pro mlecí misky 250 ml
Víka s ventilem pro mlecí misky 80 ml
Mlecí kuličky pr. 40 mm pro mlecí misky 500 ml
Mlecí kuličky pr. 30 mm pro mlecí misky 500 ml, 250 ml
Mlecí kuličky pr. 20 mm pro mlecí misky 500 ml, 420 ml, 250 ml, 150 ml, 125 ml, 80 ml
Mlecí kuličky pr. 15 mm pro mlecí misky 500 ml, 420 ml, 250 ml, 150 ml, 125 ml, 80 ml, 45 ml
Mlecí kuličky pr. 10 mm pro mlecí misky 500 ml, 420 ml, 250 ml, 150 ml, 125 ml, 80 ml, 45 ml, 20 ml, 12 ml
Mlecí kuličky pr. 5 mm pro mlecí misky 500 ml, 420 ml, 250 ml, 150 ml, 125 ml, 80 ml, 45 ml, 20 ml, 12 ml
Mlecí kuličky menší než 3 mm (cena za balení po 100g) pro mlecí misky 500 ml, 420 ml, 250 ml, 150 ml, 125 ml, 80 ml, 45 ml, 20 ml, 12 ml
Dokumentace
| Obrázek | Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|---|
|
|
96.0220,00 | Certifikát IQ/OQ dokumentace | 13 000 Kč |







