Mlýn střižný P-15
Výrobce: Fritsch GmbH Kód zboží: 15.40x0.00
Mlýnek vhodný pro měkké až středně tvrdé materiály, suché drtě a vláknité nebo buničité materiály. Má vysoké otáčky, není tedy vhodný pro tvrdé materiály.
173 100 Kč
Cena bez DPH
Pro širokou škálu běžných aplikací
Střižný mlýn FRITSCH P-15 je ideální pro drcení suchých vzorků materiálů s měkkou až středně tvrdou konzistencí, pro vláknité materiály nebo celulózové materiály, stejně jako pro přípravu vzorků dle RoHS s velikostí vstupního materiálu 70 x 70 mm a průtokem až 50 l/h. Otáčky řezacího rotoru až 3400 ot/min zajišťují vysoký průtok vzduchu, rychlé zpracování a reprodukovatelné výsledky.
Jednoduché čištění FRITSCH vám značně usnadní práci.
Pracovní princip
Unikátní geometrie mlecí komory
V řezacích mlýnech je vzorek drcen dle principu řezání nůžkami, stále jemněji mezi noži rotoru a pevnými noži, dokud není dosaženo požadované konečné jemnosti.
Unikátní geometrie mlecí komory: Mlecí komora je navržena s minimálním mrtvým prostorem a progresivní geometrií řezu mezi rotorem a pevnými noži. Vzorek materiálu se během drcení nepřetržitě pohybuje a nemůže se nikde usazovat. Ve spojení se speciálním prouděním vzduchu je to základ pro rychlý provoz bez ucpávání a rychlé čištění beze zbytků.
VLASTNOSTI
Rychlé a reprodukovatelné mletí díky vysokým otáčkám řezacího rotoru až 3400 ot/min.
Max. velikost vstupního otvoru 70 x 70 mm.
Průchodnost až 50 l/h.
Definovaná konečná jemnost, vyměnitelné sítové vložky 0,25 – 20 mm (k dispozici i další velikosti sít).
Sběrná nádoba 1 litr, 3,5 litru nebo 60 litrů.
Násypka pro dlouhé a sypké materiály nebo násypka z nerezové oceli s plastovým posunovačem vzorků.
Pouzdro a uzavírací víko lze zvednout pro úplné otevření – víko je kompletně odnímatelné.
Vnější nastavitelná řezná mezera.
Nože rotoru lze otáčet (2 břity) – dvojnásobná životnost.
Velmi stabilní: rotor s dvojitým ložiskem na hřídeli a ve víku.
Obzvláště snadné čištění FRITSCH.
Optimální proudění vzduchu pro obzvláště rychlé mletí a bezpečnou ochranu proti ucpávání.
Rozsáhlé příslušenství pro zjednodušení vaší každodenní práce.
VYBAVENÍ / PŘÍSLUŠENSTVÍ
Nakonfigurujte si svůj řezací mlýn P-15 přesně pro vaši konkrétní aplikaci
Střižný mlýn P-15 se dodává bez trychtýře, sady řezacích nástrojů (skládající se z rotorů a pevných nožů), sítových vložek, sběrné nádoby a stojanu. Různé trychtýře, sběrné nádoby, rotory s pevnými noži, sítové vložky a podpěrný stojan vám umožňují nakonfigurovat řezací mlýn přesně pro vaši aplikaci.
Oblast použití:
Plasty, guma, kůže, tkanina, vláknina, dřevo, listy, kořeny, krmivo, obilí, zrno, rašelina, tabák, papír, kartony, sekundární paliva, nekovový odpad, domácí odpad, LCD-skleněné kotouče, klávesnice, elektronické čipy, platina, uhlí, rohy, dražé, tablety,
korek, drogy, heterogenní směsi, kukuřice, slad, těstoviny, koření, bylinky, sušené maso. Sláma, folie a podobný materiál můžou být použity v celé své délce.
Technické údaje
| Pracovní princip | řez |
|---|---|
| Optimální typ vzorků | středně tvrdé, měkké, vláknité vzorky |
| Řezné nástroje | řezací rotor s rovnými břity a pevnými noži |
| Materiály řezných nástrojů | nástrojová ocel, nerezová ocel 316L, bezchromová nástrojová ocel, bezchromová ocel DC01 |
| Max. vstupní velikost | 70 x 70 mm |
| Ústí trychtýře | 80 - 250 mm |
| Max. průchodnost | 50 l/h |
| Konečná jemnost | 0,25 - 20 mm |
| Dávkování | kontinuální/dávkové |
| Otáčky rotoru | 2800 - 3400 rpm |
| Obvodová rychlost rotoru | 14.92/17.9 m/s* |
| Výkon | Třífázový nebo jednofázový motor o výkonu až 2,1 kW |
| Elektro specifikace | 400 V/3~, 50 Hz, 1790 watt, 5.5 Nm / 200-240 V/1~, 50 Hz, 2150 watt, 4.8 Nm |
| Hmotnost | 23 kg |
| Rozměry (š x h x v) | 31 x 48 x 47 cm |
Ceník
| Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|
| 15.4030.00 | P - 15 pro 400 V/3~, 50 Hz, 1790 Watt základní přístroj včetně sběrné nádoby 3,5 litrů bez bez řezacího nářadí, sítové vložky a stojanu |
173 100 Kč |
| 15.4020.00 | P - 15 pro 220-240 V/1~, 50 Hz, 2150 Watt základní přístroj včetně sběrné nádoby 3,5 litru bez bez řezacího nářadí, sítové vložky a stojanu |
173 100 Kč |
Příslušenství
Násypky
| Obrázek | Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|---|
|
|
15.1550.00 | Násypka standard, pro "dlouhé" vzorky a pro sypké vzorky | 27 400 Kč |
|
|
15.4300.00 | Násypka bezpečnostní se zařízením na protlačení vzorku | 29 000 Kč |
Sběrné nádoby
| Obrázek | Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|---|
|
|
15.4400.00 | Sběrná nádoba 3,5 litry | 10 200 Kč |
|
|
15.4560.00 | Sběrná nádoba 60 litrů | 30 100 Kč |
|
15.4570.00 | Sběrná nádoba na vzorky 1 litr včetně adaptéru | 18 700 Kč |
Mlecí-řezací soupravy
| Obrázek | Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|---|
|
|
15.4603.00 | Standard. rotor s rovnými-noži a protinoži z nástrojové ocele | 47 600 Kč |
Sítové vložky z nerez oceli 316L
Doplňky pro mletí bez chromu - Řezací nástroj vyroben z bez-chromové nástrojové oceli
| Obrázek | Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|---|
|
|
15.4602.00 | Rotor s pevnými a rotujícími noži | 47 600 Kč |
Sítové vložky z bez-chromové oceli DC01
Další příslušenství
| Obrázek | Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|---|
|
|
45.5820.00 | Stojan univerzální | 14 600 Kč |
|
|
96.0400.00 | IQ/OQ dokumentace | 13 000 Kč |







