Kladivový mlýn P-16
Výrobce: Fritsch GmbH Kód zboží: 16.60x0.00
Úderové mlýny díky vysoké mlecí energii dobře melou středně tvrdé a křehké materiály až do stupnice tvrdosti 6. Vzorky by měly být méně citlivé na změnu teploty. Mlýnky jsou nabízeny ve dvou verzích, s litinovou mlecí sadou a nerezovou.
261 900 Kč
Cena bez DPH
Mlýnek P - 16 je dodán včetně mlecí sady (dle výběru), jímací nádoby objemu 5 ltr., bez síta a stojanu. Jako další příslušenství si lze zvolit síta různých velikostí, jímací nádoby a stojan. Dávkování je možné ve vsádkách nebo kontinuálně.
Rychlý mlýn pro všechny úkoly
S volně nastavitelnými otáčkami rotoru 2 000–4 000 ot/min je kladivový mlýn FRITSCH P-16 ideálním univerzálním mlýnem pro rychlé a šetrné předdrcení a jemné mletí středně tvrdých, křehkých materiálů až do tvrdosti Mohse 6 v laboratořích, poloprovozech a průmyslu. Drcení může probíhat dávkově nebo kontinuálně. Maximální velikost vstupního materiálu pro sypké materiály je až 25 mm. Konečná jemnost závisí na výběru spodního síta a drticích vlastnostech příslušného materiálu. Konečné jemnosti < 100 μm lze často dosáhnout již po prvním kroku díky silnému pohonu a otáčkám rotoru až 4 000 ot/min.
P-16 nabízí nejvyšší provozní bezpečnost: pokud se rychloupínací uzávěr neúmyslně otevře, bezpečnostní spínač aktivuje motorovou brzdu, takže se rotor zastaví.
PRINCIP PRÁCE:
Rozmělňování v mlýně probíhá působením rázových, třecích a střižných sil. Přiváděcí násypka vede mlecí materiál přímo do středu mlecí komory, kde dochází k jeho rozmělňování. Zvolené spodní síto určuje konečnou jemnost. Rotující ozubený kříž také vytváří proudění vzduchu, což urychluje vypouštění rozemletého vzorku do sběrné nádoby. Sem lze integrovat dodávanou filtrační hadici, aby se účinně omezilo uvolňování jemného prachu.
Měkké látky:
Jehličí, listy, obilí, pryskyřice, celulóza, chemikálie, pryskyřice, sušené ovoce, rašelina, semena, sušené rostliny
Středně tvrdé materiály:
Krmivo, soli, pelety, uhlí, kaolín, sádra, drogy, kaly, tablety, minerály, rudy, kameny, půda, (bauxit, vápenec) plasty, koks, popel, syntetická pryskyřice, pyrit, aj.
VLASTNOSTI
Max. vstupní velikost 25 mm.
Konečná jemnost < 100 μm již v prvním kroku v závislosti na materiálu.
Ideální pro mletí uhlí, koksu, vápna nebo břidlice.
Ideální pro rychlou práci s vysokou průchodností.
Snadno vyměnitelná spodní síta s velikostí perforace 0,12–10 mm.
Snadné čištění díky mlecím nástrojům, které lze vyjmout bez nářadí.
Nastavení otáček pro různé aplikace.
Možnost dávkového nebo kontinuálního provozu.
Praktický rychloupínací aretace mlecí komory.
Snadno vyměnitelné mlecí desky, dostupné v kalené nebo nerezové oceli.
1,1 kW třífázový motor s frekvenčním měničem, nastavitelné otáčky 2 000–4 000 ot/min (v krocích po 200 ot/min).
Ozubené mlecí nástroje z litiny nebo nerezové oceli.
Lichoběžníková a kulatá perforovaná spodní síta z nerezové oceli 316L a lichoběžníková perforovaná spodní síta z bezchromové oceli DC01Cu v různých velikostech.
Použitelné jako stolní nebo volně stojící přístroj s podpěrným stojanem (objednat samostatně).
Rozsáhlé příslušenství pro zjednodušení vaší každodenní práce.

Technické údaje
| Pracovní princip | ráz |
|---|---|
| Optimální typ vzorků | středně tvrdé, křehké |
| Řezné nástroje | ozubený kříž |
| Materiály řezných nástrojů | nerezová ocel |
| Max. vstupní velikost | 25 mm |
| Min. množství vzorku | 40 -50 ml |
| Max. průchodnost | 80 l/h |
| Konečná jemnost | 0,12 - 10 mm |
| Dávkování | kontinuální/dávkové |
| Otáčky rotoru | 2000 - 4000 rpm |
| Elektro specifikace | 200-240 V/1~, 50/60 Hz, 1500 Watt |
| Hmotnost | 50 kg |
| Rozměry (š x h x v) | 60 x 70 x 58 cm |
Ceník
| Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|
| 16.6020.00 | P - 16, mlecí prvky - litina přístroj včetně mlecí sady (dle výběru), jímací nádoby objemu 5 ltr., bez síta a stojanu. |
261 900 Kč |
| 16.6050.00 | P - 16, mlecí prvky - nerez přístroj včetně mlecí sady (dle výběru), jímací nádoby objemu 5 ltr., bez síta a stojanu. |
315 300 Kč |
| 16.6030.00 | P - 16, mlecí prvky - kalená ocel přístroj včetně mlecí sady (dle výběru), jímací nádoby objemu 5 ltr., bez síta a stojanu. |
315 300 Kč |







