Planetový kulový mlýn P - 7, dvoupozicový
Výrobce: Fritsch GmbH Kód zboží: 07.4000.00
P - 7 je vysoce výkonný planetový kulový mlýn se dvěma pracovními pozicemi. Je ideální pro rychlé, rovnoměrné a extrémně jemné rozmělňování velmi malých vzorků až po koloidní jemnost tvrdých, středně tvrdých, křehkých a vlhkých vzorků. V závislosti na požadované konečné jemnosti lze mletí provádět za sucha nebo v suspenzi. Kromě drcení lze planetový kulový mlýn použít pro míchání a homogenizaci emulzí a past.
224 320 Kč
Cena bez DPH
Ideální pro nejmenší množství
Mlýn P-7 classic se 2 pracovními pozicemi je ideální pro rychlé, rovnoměrné a extrémně jemné drcení velmi malých vzorků až na koloidní jemnost tvrdých, středně tvrdých, křehkých a vlhkých vzorků. V závislosti na požadované konečné jemnosti lze mletí provádět za sucha nebo v suspenzi.
Kromě drcení lze planetární kulový mlýn použít k míchání a homogenizaci emulzí a past.
Pracovní princip:
Drcení mletého materiálu probíhá primárně vysokoenergetickým nárazem mlecích koulí. Za tímto účelem se mlecí mísa obsahující mletý materiál a mlecí koule otáčí kolem své osy na hlavním disku a zároveň se rychle otáčí v opačném směru.
Při určité rychlosti v této konfiguraci způsobí odstředivá síla oddělení mletého vzorku materiálu a mlecích koulí od vnitřní stěny mlecí mísy. Mlecí koule pak procházejí mísou vysokou rychlostí a dále drtí vzorek materiálu nárazem na opačnou stěnu mísy. Navíc náraz mezi samotnými koulemi na vzorek materiálu přispívá k procesu zmenšení velikosti.
Díky enormní rychlosti otáčení hlavního disku – až 800 ot/min – dosahuje řada P-7 classic odstředivého zrychlení až 50 g.
VLASTNOSTI
Otáčky až 800 ot/min - přesná regulace otáček se zobrazením nastavených/skutečných hodnot.
Rychlé jemné mletí malého množství.
Malá zastavěná plocha.
Současné zpracování 2 vzorků.
Užitečná kapacita až 2 x 20 ml.
Programovatelné mikroprocesorové řízení.
Až 99 opakování mlecího cyklu.
Programovací časovač pro mlecí provoz a fáze chlazení.
Funkce reverzac.e
Funkce úspory energie (režim úspory elektřiny).
Mlecí komora kompletně zapouzdřená, ale snadno otevíratelná.
Chlazení mlecí komory vestavěným ventilátorem pro dlouhé doby mletí.
Ergonomická membránová klávesnice s krytím IP64.
Bezúdržbový pohon s asynchronním motorem a frekvenčním měničem.
Rozsáhlé příslušenství pro zjednodušení vaší každodenní práce.
REPRODUKOVATELNÉ VÝSLEDKY MLETÍ
Obzvláště vysoký mlecí výkon – nízké nároky na prostor na stole
Speciální mikroprocesorové řízení s až 99 programovatelnými opakováními mlecího cyklu zajišťuje mimořádně rychlé, přesné a reprodukovatelné výsledky. Mlýn, který kombinuje obzvláště vysoký mlecí výkon s nízkými nároky na prostor na stole!
Nakonfigurujte si svůj planetární mikromlýn P-7 classic přesně podle vaší specifické aplikace
Planetární mikromlýn P-7 classic pracuje se dvěma mlecími miskami o objemu 12 ml nebo 45 ml, které se otáčejí s převodovým poměrem 1 : -2 vzhledem k hlavnímu disku. Pro dosažení nejlepších výsledků mletí a pro přímou prevenci kontaminace vzorků v důsledku nežádoucího oděru jsou mlecí misky a mlecí koule k dispozici v 7 různých materiálech.
PŘÍKLADY APLIKACÍ
| OBORY | VZORKY |
| Geologie a mineralogie | kameny, písek, horniny, materiály |
| Keramika | porcelán, slinutá keramika, jíl, pálená hlína |
| Chemie | pesticidy, hnojiva, soli, anorganické a organické materiály |
| Biologie | rostliny, listy, lyofilizované vzorky |
| Farmacie | oftalmologické látky, gely, krémy, extrakty, léky, pasty, dražé, tablety |
| Metalurgie | rudy, slinování |
| Materiálová technologie | pigmenty, vzácný materiál, nové materiály, slitiny, mechanické slitiny |
| Příprava vzorku pro analytické aplikace | Spektroskopie, X-Ray, chromatografie |
Doporučené a minimální množství kuliček na jednu misku
| Mlecí miska | 12 ml | 20 ml | 45 ml | 80 ml | 250 ml | 500 ml |
| Množství vzorku | 0,5 - 5 ml | 1 - 9 ml | 3 - 20 ml | 10 - 30 ml | 30 - 125 ml | 80 - 225 ml |
| Průměr kuliček | ||||||
| 5 mm | 50 | 80 | 180 | 250 | 1200 | 2000 |
| 10 mm | 6 | 10 | 18 | 25 | 50 | 100 |
| 15 mm | 7 | 10 | 45 | 70 | ||
| 20 mm | 5 | 15 | 25 | |||
| 30 mm | 6 | 8 | ||||
| 40 mm | 4 |
Pro kuličky průměru 3 mm a menší. Doporučené množství kuliček na misku v gramech
| Mlecí miska | 12 ml | 20 ml | 45 ml | 80 ml | 250 ml | 500 ml |
| Množství vzorku | 0,5 - 5 ml | 1 - 9 ml | 3 - 20 ml | 10 - 30 ml | 30 - 125 ml | 80 - 225 ml |
| Materiál | ||||||
| Zirconium oxide | 20 g | 30 g | 70 g | 100 g | 400 g | 800 g |
| Nerez / tvrzená ocel | 30 g | 40 g | 90 g | 150 g | 500 g | 1100 g |
| Wolframkarbid tvrdokov | 50 g | 80 g | 200 g | 300 g | 1000 g | 2100 g |
Technické údaje
| Pracovní princip | ráz + tření mlecích koulí na stěnu misky |
|---|---|
| Mlecí princip | planetový pohyb mlecích misek |
| Optimální typ vzorků | tvrdý, středně tvrdý, měkký, křehký, houževnatý, vlhký |
| Mlecí nástroje | mlecí misky a mlecí kuličky |
| Materiál mlecích nástrojů | achát, sinterkorund, siliciumnitrid-syalon, zirkonoxid, tvrzená nerezová ocel, tvrdokov-wolframkarbid |
| Pracovní pozice | 2 (max. počet vzorků 2) |
| Velikost mlecích misek | 12, 45 ml |
| Velikost mlecích kuliček | 0,1 - 15 mm |
| Max. vstupní velikost (závisí na mat.) | 5 mm |
| Min. množství vzorku | 0,5 ml |
| Max. množství vzorku | 40 nl |
| Konečná jemnost | < 1 µm |
| Doba mletí | 3 min. |
| Mlecí proces | suchý/mokrý |
| Mletí v inertním plynu | možno jen v glove boxu |
| Při přehřátí motoru se aktivuje tepelný vypínač | ne |
| Nastavitelný počet otáček (hlavní disk) | 100 - 800 rpm |
| Poměr otáčení | 1 : -2 |
| Programovatelný | ano |
| Nastavitelný čas mletí | ano - sekundy/minuty/ hodiny |
| Možnost nastavení přerušovaní mletí v programu | ano - funkce PAUSE |
| Možnost nastavení směru otáček v programu | ano – funkce REVERSE |
| Při přetížení mlýnku se automaticky sníží rychlost mletí | ano – funkce OVERLOAD |
| Bezpečnostní uzamknutí misky v pozici | ano - Safe-Lock |
| Elektro specifikace | 200-240 V/1~, 50 – 60 Hz, 880 Watt |
| Hmotnost | 35 kg |
| Rozměry | 37 x 53 x 50 cm |
Ceník
| Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|
| 07.4000.00 | P - 7 Přístroj bez mlecích misek a kuliček, včetně upínacího systému |
224 320 Kč |
Ke stažení
Katalog planetové mlýny Video planetové mlýny Technická specifikace P-7 Prospekt P-7 Katalog přístrojů FritschPříslušenství
Mlecí misky 45 ml s víkem a těsněním
Mlecí misky 12 ml s víkem a těsněním
Mlecí kuličky pr. 15 mm pro mlecí misky 45 ml
Mlecí kuličky pr. 10 mm pro mlecí misky 45 ml, 12 ml
Mlecí kuličky pr. 5 mm pro mlecí misky 45 ml, 12 ml
Mlecí kuličky menší než 3 mm (cena za balení po 100g) pro mlecí misky45 ml, 12 ml
Dokumentace
| Obrázek | Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|---|
|
|
96.0220,00 | Certifikát IQ/OQ dokumentace | 13 000 Kč |







