Planetový kulový mlýn P-5 premium - dvoupozicový
Výrobce: Fritsch GmbH Kód zboží: 05.7020.00
Planetový mlýn dvoupozicový premium - vyšší řady, pro větší množství mletého vzorku při vysokých otáčkách a výkonu. Dále nabízí vysokou efektivitu mletí a vysokou bezpečnost.
574 800 Kč
Cena bez DPH
Planetový kulový mlýn FRITSCH – vysoce výkonný všestranný nástroj pro rutinní laboratorní práci
Planetový mlýn P-5 premium se 2 mlecími pozicemi je ideální mlýn pro rychlé mokré a suché mletí tvrdých, středně tvrdých, měkkých, křehkých a vlhkých vzorků, stejně jako pro mechanické legování, míchání a homogenizaci většího množství vzorků se spolehlivými výsledky až do nanorozměrů – a absolutně bezpečným automatickým upnutím mlecích nádob.
Mimořádnou vlastností mlýnu je bezpečné automatické motorické uchycení mlecích nádobek a jejich automatická identifikace. Přístroj má barevný dotykový displej, USB a moderní design.
K rozmělňování dochází především vysokoenergetickým nárazem mlecích kuliček a částečně třením mezi mlecími kuličkami a stěnou mlecí misky. Aby toho bylo dosaženo, mlecí miska obsahující materiál určený k mletí a mlecí kuličky se otáčí kolem své vlastní osy na hlavním kotouči otáčejícím se v opačném směru. Při určité rychlosti odstředivá síla způsobí, že se rozemletý materiál vzorku a mlecí kuličky odrazí od vnitřní stěny mlecí misky, extrémně vysokou rychlostí přejdou misku diagonálně a narazí na materiál na protější stěnu misky. Mlecí misky při tomto procesu dosahují dvojnásobné rychlosti než hlavního disk.
Díky extra silnému pohonnému výkonu 2,2 kW a odstředivému zrychlení až 64 g a až 800 ot/min (otáčky mísy 1 600 ot/min) je možné vysoce výkonné mletí až do nano rozsahu.
VLASTNOSTI
Extra silný hnací výkon 2,2 kW a extrémně vysoké odstředivé zrychlení až 64 g a až 800 ot/min (otáčky mísy 1600 ot/min).
Maximální provozní bezpečnost díky upínání mlecích misek ServoLOCK .
Blokování mlýna v případě nepřípustných provozních stavů.
Funkce automatického vypnutí, pokud dojde k nerovnováze.
Spolehlivá detekce misky pomocí čipu RFID a optimalizace rychlosti mletí pomocí čipu RFID .
Bezpečně vedené vkládání mlecích misek.
Bezpečné otevření v případě přetlaku.
Intuitivní ovládání pomocí dotykové obrazovky s barevným displejem.
Současné zpracování až 4 vzorků.
Užitná kapacita až 2 x 225 ml.
Lze uložit až 8 programů, software MillControl (volitelně).
Mlecí misky určené pro P-5 premium, nejsou kompatibilní pro jiné planetové mlýny.
VĚTŠÍ BEZPEČNOST DÍKY SERVOLOCKU
Mletí nebylo nikdy bezpečnější
Mletí nebylo nikdy bezpečnější: Díky zcela novému upínání mlecích misek ServoLOCK a automatické kontrole upevnění misek uvnitř mlýna jsou člověk i stroj optimálně chráněni. V případě nepřípustných provozních stavů stroj zablokuje zahájení mletí – a pokud dojde k nevyváženosti, automaticky se vypne.
Revoluční ServoLOCK se aktivuje jediným pohybem ruky stisknutím upínacího prvku. Samotné upínání je poháněno motorem mlýna. Vaše výhoda: každé mletí za vždy stejných podmínek bez šroubování nebo jiného ručního upevňování.
SOFTWARE MillControl - EASY GTM
Automatické řízení a monitorování – Měření tlaku a teploty plynu
Software MillControl umožňuje automatické řízení a monitorování planetového mlýna P-5 premium. Skutečná rychlost otáčení a spotřeba energie jsou kontrolovány a dokumentovány. Použitím dvou misek EASY GTM se speciálním víkem a vysílačem proměníte svůj P-5 premium v analytický měřicí systém pro monitorování tlaku a teploty během procesu mletí.
VYBAVENÍ / PŘÍSLUŠENSTVÍ
Nakonfigurujte si svůj planetový mlýn P-5 premium přesně podle vaší specifické aplikace
Mlecí misky mlýna P-5 premium jsou k dispozici ve velikostech 125 ml, 150 ml, 250 ml, 420 ml a 500 ml. To vám dává naprostou flexibilitu pro optimální přizpůsobení vašemu specifickému objemu vzorku. Pokud chcete mlít čtyři vzorky současně, jednoduše si objednejte čtyři mlecí misky, každou s objemem 125 ml nebo 150 ml a 2 stohovacími kroužky.
Pro dosažení nejlepších výsledků mletí a pro přímou prevenci kontaminace vzorků v důsledku nežádoucího oděru jsou všechny mlecí misky a koule k dispozici v různých materiálech. Pro mletí v inertním plynu a pro mechanickou aktivaci a legování se doporučují plynovací víčka premium line – rychle a bezpečně.
PŘÍKLADY APLIKACÍ
| OBORY | VZORKY |
| Geologie a mineralogie | kameny, písek, horniny, materiály |
| Keramika | porcelán, slinutá keramika, jíl, pálená hlína |
| Chemie | pesticidy, hnojiva, soli, anorganické a organické materiály |
| Biologie | rostliny, listy, lyofilizované vzorky |
| Farmacie | oftalmologické látky, gely, krémy, extrakty, léky, pasty, dražé, tablety |
| Metalurgie | rudy, slinování |
| Materiálová technologie | pigmenty, vzácný materiál, nové materiály, slitiny, mechanické slitiny |
| Nanotechnologie |
Doporučené a minimální množství kuliček na jednu misku
| Mlecí miska | 125 ml | 150 ml | 250 ml | 420 ml | 500 ml | |
| Množství vzorku | 15 - 50 ml | 20 - 70 ml | 30 - 125 ml | 60 - 200 ml | 80 - 225 ml | |
| Průměr kuliček | ||||||
| 5 mm | 600 | 900 | 1200 | 1800 | 2000 | |
| 10 mm | 35 | 40 | 50 | 80 | 100 | |
| 15 mm | 25 | 35 | 45 | 60 | 70 | |
| 20 mm | 9 | 12 | 15 | 20 | 25 | |
Pro kuličky průměru 3 mm a menší. Doporučené množství kuliček na misku v gramech
| Mlecí miska | 125 ml | 150 ml | 250 ml | 420 ml | 500 ml | |
| Množství vzorku | 15 - 50 ml | 20 - 70 ml | 30 - 125 ml | 60 - 200 ml | 80 - 225 ml | |
| Materiál | ||||||
| Zirconium oxide | 150 g | 170 g | 400 g | 700 g | 800 g | |
| Nerez / tvrzená ocel | 300 g | 350 g | 500 g | 900 g | 1100 g | |
| Wolframkarbid tvrdokov | 500 g | 800 g | 1000 g | 1800 g | 2100 g |
Technické údaje
| Pracovní princip | ráz + tření mlecích koulí na stěnu misky |
|---|---|
| Mlecí princip | planetový pohyb mlecích misek |
| Optimální typ vzorků | tvrdý, středně tvrdý, měkký, křehký, houževnatý, vlhký |
| Mlecí nástroje | mlecí misky a mlecí kuličky |
| Materiál mlecích nástrojů | achát, zirkonoxid, tvrzená nerezová ocel, tvrdokov-wolframkarbid |
| Pracovní pozice | 2 |
| Velikost mlecích misek | 125, 150, 250, 420, 500 ml |
| Velikost mlecích kuliček | 0,1 - 20 mm |
| Max. vstupní velikost (závisí na mat.) | 10 mm |
| Min. množství vzorku | 15 ml |
| Max. množství vzorku | 450 ml |
| Konečná jemnost | < 0,1 µm |
| Doba mletí | 3 min. |
| Mlecí proces | suchý/mokrý |
| Mletí v inertním plynu | ano |
| Měření teploty a tlaku plynu | ano |
| Max. otáčky mlecí misky | 1600 rpm |
| Rychlost otáček hlavního disku | 100 - 800 rpm |
| Poměr otáčení | hlavní disk/mlecí miska/ 1 : -2 |
| Elektro specifikace | 200-240 V/1~, 50 – 60 Hz, 2800 Watt |
| Hmotnost | 110 kg |
| Rozměry | 82 x 52 x 48 cm |
Ceník
| Obj. číslo | Název | Cena bez DPH |
|---|---|---|
| 05.7020.00 | P-5 premium Planetový mlýn dvoupozicový, základní přístroj bez mlecích misek a kuliček |
574 800 Kč |







